Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jeżeli wśród bliskich Ci osób znajdziesz prawdziwego miłośnika kawy i chcesz sprawić mu przyjemność, jesteś w dobrym miejscu. Prezent dla kawosza, który dzisiaj wspólnie wybierzemy może okazać się strzałem w przysłowiową ?dziesiątkę?.

Początkowo wybór prezentu może wydać się banalny. W każdym sklepie znajdziesz przecież kawę, którą możesz ładnie zapakować. Jeżeli chcesz kupić coś wyjątkowego i zaskoczyć prezentem bliską Ci osobę, warto przeanalizować temat.

Świat kawy jest niezwykle barwny i bogaty. Możliwości, jakie stawia przed Tobą są ogromne. Sam wybór kaw dostępnych na rynku jest niesamowity. Dorzucając do tego różnego rodzaju gadżety, zaparzacze, urządzenia, wybór będzie naprawdę trudny.

Dlatego pomogę Ci przyjrzeć się ciekawym możliwościom, jakie stawia przed Tobą kawa. A w międzyczasie zapraszam Cię do sklepu z kawami świeżo palonymi, który znajdziesz TUTAJ.

Kawa świeżo palona

Pierwszym wyborem, którego możesz dokonać jest po prostu kawa. Pamiętaj, że osoba, która zna się na rzeczy doceni Twoją kreatywność. Zwykła kawa ze sklepowych półek będzie raczej słabym pomysłem na prezent dla kawosza.

Wcale nie musisz znać się na kawach, gatunkach i rodzajach, żeby sprawić miłą niespodziankę i wybrać naprawdę dobrej jakości produkt.

Podstawowa wiedza, jaką zaskoczysz swojego kawosza, to zakup kawy świeżo palonej. W tym celu musisz udać się do lokalnej palarni kawy lub znaleźć ją w Internecie. Ja oczywiście zachęcam Cię do skorzystania z oferty Chełmskiej Palarni Kawy Light Roast, gdzie znajdziesz tylko i wyłącznie kawy świeżo palone.

Oryginalnym pomysłem, który zdecydowanie będzie różnił się od typowych kaw leżakowanych, będzie kawa jasno palona. Z pewnością znajdziesz taki produkt w każdej manufakturze zajmującej się paleniem kawy.

Alternatywne metody parzenia kawy

Kolejna możliwość, która z pewnością sprawi wiele radości miłośnikowi kawy to alternatywne metody parzenia.

Każda metoda jest wyjątkowa, każda wymaga użycia innego, nietypowego, czasami egzotycznego urządzenia.

Alternatywne metody parzenia kawy dają naprawdę wielkie możliwości. Dają również radość z przyrządzania ulubionej kawy. Każdy sposób parzenia wymaga innych umiejętności. To sprawia, że poznajemy świat kawy, poszerzamy swoją wiedzę i doświadczenia.

Aeropress

Pierwszym wyborem, który nie powinien zbytnio nadszarpnąć Twojego budżetu jest aeropress. Niepozorny zaparzacz, który wyglądem przypomina dużą strzykawkę.

W zestawie dostaniesz łyżeczkę do odmierzania porcji kawy, mieszadło, papierowe filtry i samo urządzenie.

Informacje dotyczące wykorzystywania poszczególnych zaparzaczy i sposobów parzenia znajdziesz na moim blogu.

Moka do kawy

Następna w kolejce jest moka lub inaczej kawiarka. Wygląda jak niewielki, metalowy czajnik.

Moka składa się z 3 części ? zbiornika na wodę, pojemnika na zmieloną kawę z filtrem i zbiornika na gotową kawę.

Pamiętaj, żeby sprawdzić możliwości urządzenia, które kupujesz. Występują różne rodzaje, które mogą współpracować np. z kuchenką gazową lub płytą indukcyjną. Nie chcesz przecież kupić prezentu, z którego nie będzie można skorzystać, prawda?

Chemex

Ostatnim, dość ciekawym zaparzaczem jest Chemex. Nazwa bardzo dziwna, egzotyczna, ale urządzenie zdecydowanie godne uwagi.

Przede wszystkim wygląd jest bardzo oryginalny. Chemex to szklane naczynie, które kształtem przypomina klepsydrę.

Zwężenie po środku służy do osadzenia filtra papierowego z kawą. Chemex jest zaparzaczem, który działa na zasadzie przelewowej. Będzie nie tylko ciekawą alternatywą dla ekspresu, ale również wyjątkową ozdobą w kuchni.

Chemex

Polecane artykuły:

  1. Kawa ziarnista – magia zamknięta w małych ziarenkach
  2. Kawa speciality ? kilka słów o jakości kaw