Temat świeżo palonej kawy był już poruszany wielokrotnie na moim blogu. Gdzie kupić świeżo paloną kawę? To pytanie na dzisiaj, którym zajmiemy się w dalszej części wpisu.

Przeanalizujemy rynek kaw świeżo palonych i poszukamy miejsc, w których są dostępne. Dlaczego akurat świeżo palone kawy nas interesują?

Odpowiedź jest oczywista ? kawy leżakowane dostępne są w każdym sklepie spożywczym, a nawet na stacjach paliw. Kawy leżakowane, ze względu na sposób dystrybucji, mają gorszą jakość od tych świeżo palonych.

W dążeniu do doskonałości, intensywności smaku i aromatu, poszukujemy kaw premium. Takich, które nie są dostępne w każdym sklepie spożywczym.

Najprostszą rzeczą jaką możesz w tej chwili zrobić w celu zakupu kawy świeżo palonej, jest przejście do sklepu internetowego Chełmskiej Palarni Kawy Light Roast. Możesz to zrobić klikając TUTAJ.

Jeżeli interesuje Cię dalsza część tej historii, zostań ze mną, opowiem Ci coś więcej o kawie w Polsce.

Lokalna palarnia kawy

Pierwszym, naturalnym miejscem zakupu kawy świeżo palonej jest jej producent. Nie wszystkie palarnie specjalizują się jednak w produkcji takich kaw.

Te większe, nastawione na ilość, zajmują się raczej kawami leżakowanymi, których sprzedaż jest wciąż większa od świeżo palonych.

Celem Twoich poszukiwań powinna być mniejsza, lokalna palarnia, która stawia na jakość i dostarcza klientom poszukiwane przez nas kawy.

Ze względu na rosnące zainteresowanie tematem, takich palarni powstaje coraz więcej. Widać ewidentnie, że rynek kawy w Polsce dynamicznie się rozwija.

Palarnie powstają ponieważ jest zapotrzebowanie na ich usługi. Konsumenci coraz częściej, świadomie podążają za jakością. Wybierają produkty lokalne, rzemieślnicze, które są świeże i dobre.

Pewna kultura picia kawy w Polsce rozwija się z roku na rok. Rośnie też sprzedaż kawy świeżo palonej. Wiemy już, gdzie kupić świeżo paloną kawę, ale nie jest to jedyne miejsce. Zapraszam Cię do dalszej lektury, gdzie poszukamy innych możliwości.

Palarnia kawy sklep internetowy

Z pomocą jak zawsze przychodzi Internet. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć palarni w okolicy, z pewnością znajdziesz ją w sieci.

Większość producentów prowadzi swoje sklepy internetowe, gdzie można zakupić wszystkie produkty z dostawą do domu.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej klientów.

Zakup w sklepie stacjonarnym dale Ci możliwość obejrzenia, powąchania kawy, czasami nawet degustacji przed zakupem. W Internecie możesz jedynie opierać swój wybór na opisach kaw, profilach smakowych.

Jest jednak pewne rozwiązanie, które może pomóc Ci wybrać najlepszą dla siebie kawę. W sprzedaży pojawiają się boxy, w których znajdziesz próbki kilku różnych kaw.

Dzięki nim nie musisz kupować całego opakowania, możesz przetestować kilka rodzajów kawy i wybrać sobie ulubioną.

Sklep z kawą

Dobre, świeżo palone kawy dostępne są również w sklepikach z kawą, które są praktycznie w każdym większym mieście. Często są to sklepy producenta, czyli lokalnej palarni, której poszukujesz.

Jeżeli w Twojej okolicy jest taki sklep, warto go odwiedzić. Można tam znaleźć przeróżne kawy z różnych zakątków świata. W prawdziwym sklepie z kawą poczujesz jego klimat od razu po wejściu.

Jestem pewien, że sprzedawca będzie ekspertem, który pomoże Ci wybrać najlepszą kawę, której szukasz.

Sklep z kawą

Zakup kawy w kawiarni

Ostatnia z możliwości, o których chciałbym Ci powiedzieć to zakup kawy w kawiarni. Nie jest to tak oczywista i popularna metoda, ale warto poszukać.

Często kawiarnie zaopatrują się w dobrej jakości kawę świeżo paloną. Nie zawsze prowadzą jej sprzedaż w opakowaniach, ale jest szansa, że uda Ci się nawiązać kontakt i kupić coś dla siebie.

Pamiętaj, że w tym przypadku z pewnością będziesz mieć możliwość napicia się kawy przed zakupem ziaren, co jest dużym plusem.

Na dzisiaj to już niestety koniec, a tymczasem spójrz na artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Polecane artykuły:

  1. Kawa świeżo palona – bogactwo smaku i aromatu
  2. Kawa świeżo palona czy leżakowana?
  3. Rzemieślnicza palarnia kawy – jak wygląda produkcja kawy świeżo palonej?